Královna Zombie XV.

25. prosince 2014 v 21:29 | Litteris |  Královna Zombie

Kristen, Ross, Lukas, Emma a Jason se beželi schovat. Prolezli škvírou do Podsvětí. Kristen vyběhla na pódium.
"Ticho!" vykřikla. Nikdo jí nevěnoval pozornost. Zakřičela znovu. Stále ji nikdo nevnímal.
"Argh," povzdechla si. "Potřebuju mikrofon, nebo něco takovýho. Ale rychle." Rozhlížela se okolo sebe, jestli by ho náhodou nezahlédla. Nikde nic. Jak by taky mohl. Kristen znovu vykřikla. Tentokrát to celým sálem Podsvětí pohnulo. Doslova. Všichni pocítili lehký záchvěv podlahy. Otočili se na ni. Co se stalo? pomyslela si. Zkusím na to pozdějc přijít. Tohle není jen tak normální.
"No, konečně," odkašlala si. "Poslouchejte. Venku je plno lidí, pravděpodobně na nás chtějí nějak zaútočit. Musíme nějak zaterasit vchod. Ale rychle, jsou skoro tady."
Všichni se najednou pohnuli. Pár upírů, v čele s plavovlasým Simonem, prošli škvírou a pokoušeli se zablokovat schodiště do místnosti se škvírou. Ostatní hledali něco, čím se dá zablokovat přímo škvíra. Po chvíli upíři přišli zpátky do Podsvětí.
"Povedlo se?" zeptala se Kristen Simona.
"Jasně že jo. Tys o nás pochybovala?" zažertoval.
"Se ví že ne," usmála se. "Jak jste to udělali?"
"Uvidíš potom," pohodil vlasy a odešel k ostatním upírům.
"Tak fajn," usmála se. "Okay."
Přešla k ostatním. Pokoušeli se nějak zablokovat škvíru.
"Jak vám to jde?"
"Moc ne. A už je slyším venku," řekl Jason.
"Podle předpokladu, že jich je 30, jsou to obyčejní lidé bez zbraní a nadlidské síly, měli by se sem dostat asi za čtvrt hodiny," ozval se za ní ještě dětský hlásek. Byl to Sheldon, který seděl celou dobu na jednom z gaučů v místnosti. Vcelku rychle to vypočítal. jeho inteligence byla totiž nadprůměrná.
"Jej, Sheldone. Ahoj. Díky. Ale myslím, že s sebou nějaký věci mají. Zbraně určitě. Nevím, co sehnali, ale určitě něco ano. Mám obavy."
"Nemusíš mít. I kdyby se sem dostali, je jen malá pravděpodobnost, že by dokázali někoho vážně zranit. Možnost je tu tehdy, kdyby měli na nás nějakou určitou zbraň, kdyby znali naše slabiny."
"Prosímtě, Sheldone, nestraš."
"Já pouze zvažuju všechny možnosti," pokrčil rameny.
"No dobrá. Tak přestaň zvažovat a pojď nám pomoc. Musíme nějak vymyslet, co uděláme. Oni jsou nebezpeční. Nevím, co by nám dokázali udělat. Ale trochu se bojím."
"Musíme se jim prostě bránit. Je opravdu malá pravděpodobnost, že znají naše slabiny. Takže postačí, když budeme jednoduše využívat naše schopnosti. Upíři, vlkodlaci, zombie, duchové a tak dále... lidé se jich prostě bojí. Musíme využít své vlastnosti."
"Dobrý nápad, Sheldone," uznala Kristen a šla to říct všem ostatním. Rozneslo se to jako čerstvý drb v její třídě.
"Kristen!" přiběhl k ní Lukas. "Ty a Emma se musíte schovat! Vy jste zranitelný!" pokoušel se překřičet dav. Chytil ji za ruku a vedl do jedné ze soukromých místností, kde by se mohla ukrýt. Kristen se mu ale vytrhla.
"Ne, nenechám vás v tom samotný. Chci vám pomoc," pohlédla mu do jeho prázdných očí.
"Kristen, něco si uděláš!"
"Neudělám, slibuju. Prosím, nech mě jít do toho s váma. Nedokážu jen tak sedět a čekat, co se stane." Dívala se mu do očí a snažila se najít trochu soucitu. Nakonec Lukase obměkčila.
"No dobrá. Ale prosím, nic si neudělej," pohlédl jí také do očí, usmál se a objal ji. Kristen se šťastně usmála a vyšla z místnosti k ostatním. Podle toho, co slyšela, tak se její spolužáci dobývali dovnitř. Protlačila se k zacpané škvíře. Byla zatlučená dřevem. Kde ho sakra vzali? pomyslela si. Přitiskla ke dřevu ucho a poslouchala, co se venku děje. Zrovna mluvil Jack. Jeho hlas byl nezaměnitelný, s lehce basovým podtónem.
"Jacku!" vykřikla. Musel ji slyšet.
"Co je, Kristen?"
"Pomož mi! Oni nás tady mučí!"
"Kristen!" špitl Ross. "Co to děláš?"
Kristen se otočila s ďábelským úsměvem. Mrkla na něj.
"Hraje to na ně," řekl ještě tišeji.
"Jacku, rychle!"
"To ti mám věřit?" křikl.
"Věř mi! Emma mě sem zatáhla a začali mě tu mučit! Pomož mi!" Otočila se s omluvným výrazem na Emmu. Ta nasadila takový ten svůj pohled: "Co zas já?"
"Stejně ti prostě nevěřim," řekl.
"Tak proč jdeš dovnitř?" křičela přes zabarikádovanou škvíru.
"Musíme předejít apokalypse. Otevřte to!"
Kristen se pokusila nakouknout škvírou mezi prkny. Viděla toho málo, ale lepší, než nic. Škvíra byla z obou stran zablokovaná prkny. Kristen nešlo na rozum, jak to mohli přibýt z vnější strany. Podívala se pořádně. Byla tam díra. U podlahy byla díra ve dřevě. Tou dírou něco cpali dovnitř. Kristen to pochopila.
"Všichni odstup!" křikla. "Pryč od tý škvíry!"
Každý ustoupil o několik kroků. Právě včas. Z druhé strany se ozval Jackův hlas: "Zapal to."
Škvíra vybouchla.
Exploze otřásla Podsvětím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo si zaslouží Kristen víc?

Ross =*
Lukas <3
Někdo jiný =D

Komentáře

1 abigalia abigalia | 26. prosince 2014 v 13:17 | Reagovat

:-D

2 Litteris Litteris | E-mail | Web | 28. prosince 2014 v 14:55 | Reagovat

[1]: Jé, abigail, tys tady byla! Tos mi toho napsala :D (jen tak pro pochopení, je to kámoška ze školy, která "NÁHODOU" zapoměla přihlašovací údaje ke svýmu blogu)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama