Vlk a čarodějka

9. srpna 2014 v 11:27 | Litteris |  Fantazie a sny
V noci jsem slyšela štěkot nějakého velkého psa, a naši psi štěkot divoce opáceli. Tak mě napadlo, jak by to mohlo pokračovat... v povídce.

Nikki ležela v posteli. Nemohla usnout. Z okna pozorovala hvězdy. Poslouchala zvuky noci. Najednou u plotu viděla obrovského psa. Spíš vlka. Štěkal. Nikki vyšla ven. Vlk se sklidnil. Nikki šla k brance. Vlk stál tiše a díval se jí do očí. Nikky otevřela branku. Vlk jí olízl ruku. Vyšla s vlkem ven. Na pole. Sedla si a povídala si s ním. On sice neuměl mluvit, ale rozuměl tomu, co říká. Jako odpověď kýval nebo vrtěl hlavou.
"Ty mi rozumíš?" zeptala se. Vlk zakýval hlavou.
"Kde ses to naučil? Od rodičů?" Vlk znovu zakýval hlavou.
"Takže vaše vlčí rodina umí komunikovat s lidmi?" Vlk sklonil hlavu Nejspíš to znamenalo "Ne." Nikki se prozatím s vlkem rozloučila. Stratila hodně času. Šla spát. Nějakým zázrakem usnula. Probudila se brzy ráno. Převlékla se a chtěla se přesvědčit, že ten vlk nebyl sen. Vlk stál u branky. Nikki se pousmála. Otevřela branku a šla za ním.
"Ahoj, jak se máš?" Vlk ale šel pryč. Někam Nikki vedl. Nikki šla za ním. Najednou viděla ve hlíně vyrytý text.
Jsi mocná čarodějka a můžeš mě osvobodit. Prosím pokus se o to.
"Co?" Nikki se zatvářila podiveně. Vlk kývl hlavou.
"Jak tě mám osvobodit?" Vlk dal svou packu na slovo čarodějka v textu.
"Ne! Já žádná čarodějka nejsem! Blázníš? Musí to být omyl!" Vlk se na ni podíval a dal packu na slovo prosím. Poprosil ji i očima.
"Dobře, pousím se o to. Co mám dělat?" Vlk se nechal pohladit a pak se na ni podíval.
"Dotýkat se tě a pak... co?" Vlk se dotknul čenichu jejího čela.
"Mysl?" Vlk kývnul. "Síla mysli. Dobře." Nikki se dotkla vlka a zkoušela ho nějak přeměnit zpět. Nešlo jí to. Vlk si lehnul. Nikki od něj odešla domů. Snažila se přijít na to, jak ho osvobodit. Nic ji nenapadalo. Takhle přemýšlela celý den. Celý den byl plný nápadů a nevydařených pokusů. Večer si lehla do postele a znovu přemýšlela. Najednou ji něco napadlo. Může se pokusit představit si, jak jeho prokletí nebo co to je odplouvá pryč. Vyletěla z postele a běžela za ním.
"Nevím, jestli to vyjde, ale pokusím se," řekla. Dotkla se jeho srsti na hřbetě a vyzkoušela si představit, jak odplouvá jeho prokletí pryč. Najednou se vlk začal měnit, a za chvíli tam místo vlka stál nádherný chlapec v jejím věku. Vstal.
"Díky, Nikki," řekl a objal ji.
"Ahoj... vlku?"
"Jmenuji se Simon. Moc děkuji, žes mě vysvobodila."
"Jak se ti stalo to... No..."
"Ten vlk? To jsem se pokoušel chovat jako vlk a najednou jím jsem. Ale nešlo to vrátit zpět. Tak jsem asi rok chodil po světě jako vlk a ptal se ostatních moudrých vlků, jak se zbavit tohoto prokletí. Až jsem se dozvěděl o tobě."
"Mě?"
"Ano, tobě."
"Zrovna já?"
"Ty jsi opravdu silná, uvnitř jsi velice silná. Jen jsi o tom nevěděla. Ale teď to víš." Simon se k ní přiblížil a políbil ji.
"Ale co tví rodiče?"
"Jací rodiče? Nechali mě, když zjistili, že jsem vlk. Jsem teď sám."
"Ale já tě nemůžu nehcat u nás přespat!"
"Zůstanu v lese."
"Opravdu?"
"Neboj se o mě. Zvládnu to. Už jsem si zvyknul." Najednou se z něj stal vlk. Potom zase člověk. "Vidíš? Už to zvládám." Znovu ji objal. Pak odešel. Nikki taky odešla. Spokojeně si šla lehnout a usnula. Ráno ji vzbudil budík. Než aby ho vypnula a otráveně šla ještě na pět minut spát, vyskočila z postele a převlékla se. Vyběhla ven. Čekal tam na ni Simon.
"Ahoj, Simone!" vykřikla.
"Ahoj, Nikki!" odpověděl. Objali se. "Potřebuju ještě něco vědět. Co je za den?"
Nikki mu vše vysvětlila. Potom se Simon nabídl, že Nikki doprovodí do školy. Simon se do školy pokusil přihlásit, a vyšlo to. Po škole zavedl Simon Nikki do nějaké jeskyně. Bylo tam několik drahých věcí.
"Nevěřila bys, Nikki, co lidi nechají v přírodě. Všechno se to dá prodat."
"Takže, Simone..."
"Jsou tu věci minimálně za dva miliony. V pohodě by mi to dalo na nový dům."
"A nechceš se vrátit k rodičům?"
"Chci být s tebou, Nikki." Simon pohladil Nikki tvář.
"A já s tebou, Simone." Nastal dlouhý polibek...

Doufám, že se líbilo Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama