Test

6. srpna 2014 v 15:30 | Litteris |  Blogování
Tak jsem si udělala test, který jsem našla na tomto blogu.

Jsem INFP

Co znamenají jednotlivá písmena?

  • Písmeno I značí introvertního člověka, který se dokáže soustředit na maličkosti a hlavně na myšlenky a pocity. Nevyhledává tolik kontakt s okolím, který mu někdy může být i nepříjemný a raději poslouchá, než aby se zapojil do konverzace. Obvykle předem promyslí, co řekne, než aby ze sebe chrlil nesourodé informace.
  • Písmeno N znamená, že Vaše intuice upřednostňuje myšlenky, teorie a fantazii. Takto orientovaný člověk rád dělá věci pokaždé jinak, zkoumá, co se proč a jak děje a jak by se to dalo dělat lépe. Spíše než praxe a to, co je, ho přitahuje budoucnost a různé abstraktní teorie.
  • Písmeno F charakterizuje člověka, u kterého rozhoduje cítění. Řídí se pocitem z věci způsobem více/méně, lepší/horší. Takový člověk dává přednost dohodám, často je empatický a rád dělá lidem radost.
  • Písmeno P znamená, že preferujete vnímání před úsudkem. Takový člověk spoléhá na subjektivní mínění a nechává si všechny možnosti otevřené. Nejlépe se mu daří pod tlakem, v časové tísni, když už je poslední možnost něco udělat. Takto založený člověk neplánuje - probudí se, usmyslí si, že si udělá výlet a všechno začne řešit teprve, až je to potřeba.


Komplexní charakteristika mého typu osobnosti:

Typ INFP

Klidní, uvážliví a nevtíraví lidé, navenek si udržují mírný odstup. Mají smysl pro čest, špatně snášejí odchylky. Vyhýbají se podnikání a byznysu. V práci adaptabilní, otevření nápadům, umí se bránit.

Charakteristika podle serveru MujTyp.cz:
INFP - snílek
  • Zastoupení v populaci: 3,5% (z toho 1,5% muži a 2% ženy)
  • Nejvýraznější vlastnost: idealismus
  • Ideální kariéra: básník, hudebník, učitel, terapeut, aktivista, spisovatel
  • Slavné osobnosti: William Shakespeare, Helen Keller, Julia Roberts, James_Herriot, Henry Wadsworth Longfellow
  • Fiktivní postavy: Bastian (Nekonečný příběh), Julian Bashir (Star Trek)
  • Stručný popis: idealista, snílek, sklony k smutku, lehce citově zranitelný, touží po hlubokých vztazích, submisivní, bystrý, zastrašitelný avšak loajální, nesobecký - schopný přinášet velké oběti, často "růžové brýle"
Tichý citlivý snílek, který fantazíruje o životě v dokonalém světě. Touží po hlubokých vztazích a konat dobro. Má sklony si všechno zpočátku idealizovat.
Zaměstnání se k němu hodí takové, kde nevadí jeho časté výpadky v soustředění (to, co může vypadat jako lenost, jsou pouhé úniky do světa fantazie) a naopak bude využito jeho silně vyvinuté estetické cítění. Není proto zvláštní, že největší spokojenosti dosáhne jako umělec. Zejména básník, spisovatel nebo malíř. Vrozený idealismus pak často může zužitkovat jako aktivista v boji za nejrůznější práva.
Mezi jeho zájmy často patří psychologie, náboženství, esoterie, filosofie, umění. Věří v určitou formu nadpřirozena. Nemá však rád organizované náboženství (davové oslavy, striktní příkazy a zákazy...)
Snílek je z hloubi duše nesobecký a ochotný přinášet velké oběti. Většinu času se nachází buď v období "růžových brýlí" (nekritického obdivu) nebo v období zklamání a smutku. špatně snáší stres, nátlak nebo vyhrožování. Nerad je středem pozornosti a nemá ambice dělat kariéru. Raději pozoruje než aby se zapojil do akce. Často jedná na základě aktuálního popudu či nálady. Nemá rád směrnice, rozvrhy a termíny.
Ve vztazích hledá úplné porozumění, splynutí duší. Je velmi empatický a pozorný k druhým lidem. Neumí říct ne, což vede k tomu, že ho někdy druzí využívají.

A je to absolutní pravda Úžasný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama