Kočkodlačice Bethany

1. srpna 2014 v 12:23 | Litteris |  Moje tvorba

Bethany si sedla dál od bratrů. Hráli zrovna fotbal. Vzpomínala, jak jako malá zjistila, že jsou všichni tři kočkodlaci. Potom ji nejstarší Lionel pokousal. O úplňku. Od té doby už Bethany nebyla holčička. Už z ní byla velká samostatná holka. Najednou k ní přišel Zack, druhý nejstarší bratr.
"Co je, Beth? Fotbal tě vždycky bavil."
"Ale to nic," řekla mu posmutněle. Potom přišli i Lionel a nejmladší Nick.
"Bethany, co se stalo?" dožadoval se odpovědi Nick.
"Kluci, tohle neřešte."
"Proč ne?" řekl Lionel. "Já to řešit budu. Jsi moje mladší sestra, tak proč mě nenecháš ti trochu porozumět?"
"Kluk mi dal kopačky."
Lionel objal Bethany.
"To bude v pohodě, Beth. Já to vyřeším." Potom ji pustil a přeměnil se do lví podoby. To na něm bylo nejlepší. Měl tak silné schopnosti, že se proměnil v jakoukoliv kočkovitou šelmu. To nedokázala ani Bethany, ani její starší bratři.
"Ne, Lionele. Prosím. Nech ho být! Nestojí za to."
Lionel uměl být nebezpečný. Hlavně pokud šlo o rodinu. Jejich kočkodlačí smečka byla pro něj to nejcennější. A hlavně pohoda a radost jejích členů. Přeměnil se zpátky.
"Opravdu to mám nechat být? Nechci, aby ses kvůli někomu trápila."
"To je v pohodě, Leo." Bethany mu tak ráda říkala. Hlavně když se změnil ve lva. Působil majestátně.
"Takže, moji milí sourozenci. Začneme s výcvikem. Jen trénink dělá šampiony. Takže, teďka se pokuste vycítit nějakou kořist. Jste kočkodlaci, tak se snažte."
Lionel je takhle cvičil, kdykoliv se stmívalo. A zrovna byl úplněk. Bethany našla něco mimořádného. Zlatý prsten. Ostatní našli také skvělé úlovky, Nick našel kus smaragdu a Zack křišťál. Každý tak měl získat sílu na přeměnu. Potom museli hledat dál. Nakonec se měli snažit přeměnit. Zack u sebe pozoroval prodloužení hlavy a změnu barvy kůže. Jinak se mu nic moc nepovedlo. Chtěl být jaguárem. Bethany chtěla být pumou a Nick gepard. Lionel Zacka pochválil.
"Vedeš si dobře. A vy ostatní taky. Pořád to ale není ono."
Bethany zůstala venku až do noci. Lionel ji z okna pozoroval. Bethany si začala zpívat. Potom se snažila přeměnit v pumu, ale nešlo to. Nabyla jenom typického kočkodlačího vzhledu. Měla svislé zorničky, širší nos a špičatější uši. Zašpičatěly se jí horní a dolní špičáky. Potom vyzkoušela přeměnu na pumu. Za minutu po zahradě kráčela překrásná majestátní puma. Lionel nemohl uvěřit svým očím a běžel s Zackem a Nickem na zahradu. Všichni tři byli v kočkodlačí formě. Lionel se taky přeměnil a Zack s Nickem se o to pokusili taky. Za chvíli po zahradě kráčeli lev, puma, jaguár a gepard. Rodiče dávno spali, ale stejně by jim to nevadilo, protože to věděli. Mezi sebou si sourozenci rozuměli beze slov. Chtěli jít ven do lesa. Tiše přelezli plot a vyběhli ulicemi do malého lesíku. Mluvili spolu telepaticky.
"Neřekl bych, že v tomhle lesíku bude zábava. Půjdeme do toho velikého," vyslal myšlenku Zack. Všichni souhlasili. Spolu se rozeběhli, a Nick byl ve vedení. Byl to rychlý gepard. Proběhli lesem, a spadla na ně síť. Lionel zavrčel a začal ničit síť. Ta ale nepovolila. Byli uvěznění. Bethany se proměnila v normální kočkodlačici a znovu škrábala. Nešlo to. Najednou Lionela a Bethany napadl stejný nápad. Proměnili se v kočky, spíš v koťata, a prolezli sítí. Bez problémů. Potom se v ně pokusili proměnit i Nick se Zackem, ale Nickovi se povedla jenom proměna v kocoura.
"No tak, Nicku, nemůžeš to vzdát," šeptala Bethany vyčerpanému Nickovi. Jako kotě byla roztomilá. Najednou k nim přišel nějaký muž v bílém saku a černých kalhotách.
"A mám vás, ničemové," rozesmál se. "Vy si myslíte, že mi můžete uniknout? Aby kočkodlaci unikli mocnému upírovi? Ne." Najednou se na ně mrazivě podíval. Přišli za ním dva muži, jeho ochranka. Oba měli na krku dvě ranky, takže jsou buďto jeho denní svačina, nebo noví upíři. Zajmuli Lionela a Zacka, Bethany se stihla schovat k Nickovi. Lionel se ihned přeměnil do lví podoby a Zack po chvíli do jaguára. Snažili se své věznitele poškrábat, ale nebylo to platné. Vlekli je na nějaké místo, někam k jakémusi domu. Bethany a Nicka taky. Bethany se změnila v pumu. Nickovi se konečně povedla přeměna v geparda. Upír a jeho muži, pravděpodobně také upíři, je zavřeli do kotce.
"Jak se odsud dostaneme?" řekl Nick.
"To mi dělá problémy. Nevím, jak. A to jsem nejsilnější z nás." Takhle čekali a přemýšleli hodinu. Byla to hodina plná nezdařených pokusů o únik. Potom přišel ten upír.
"Omlouvám se za nepohodlí. Jmenuji se Oliver. Lionele, pojď prosím za mnou."
"NE!" vykřikl. Oliver se po něm vrhnul, a odnesl si ho s sebou do domu. Najednou se zevnitř ozval hrozivý řev a potom vyšel Lionel v lidské podobě, bez energie, spoutaný a za zády mu šel Oliver. Přivedl ho do kotce.
"Zítra jdeš ty," ukázal na Bethany a odešel. Přitom říkal něco jako: "Jo, kočkodlaci jsou nejlepší."
"Co se stalo?" přiběhla k němu Bethany.
"On… sál mi krev. Bylo to šílený. Musím tě odsud dostat. Rychle."
"Leo! Co se teda dělo?"
"Viděl jsem tam u něj na zdi klíč. Příště nebudu ztrácet čas a rovnou ho vezmu."
"Ne! Lioneli, prosím," Bethany se změnila do své podoby kočkodlačice. Zaměřila se na kovovou mříž. Ta najednou vybouchla.
"Rychle pryč," zašeptala a utíkali. Oliver s jeho upíry to ale slyšeli.
"Jsou nám v patách," říkal udýchaně Zack.
"Nic si z toho nedělej a poběž," říkal Nick. Dostali se domů. Tam už čekali rodiče s dřevěnými kůly. Zahnali upíry. Lionel jim poslal telepatickou zprávu.

"Už nikdy neutíkejte," obořili se na ně. Nakonec ale byli rádi, že jsou všichni zpět. Lionel byl sice pořád téměř bez energie, ale chvíle doma ho díky pomoci jeho matky skvěle vyléčila. Jejich matka byla totiž fantastická léčitelka.
Takhle by měla Bethany vypadat MrkajícíUsmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama