Bez známek života 4. Osvobození

7. srpna 2014 v 20:42 | Litteris |  Bez známek života
"Kde tady?" řekl Martin.
"Tadyta malá díra. To je ta jeskyně." Cora už lezla dovnitř. Netty za ní.
"Coro," řekl Martin. Cora se zastavila a otočila se na něj. "Buď opatrná."
"Neboj, budu," řekla Cora a zmizela v jeskyni. Za ní zmizela Netty. Ocitly se v síni s lahvičkami. Cora jednu otevřela a přičichla k ní. Neovládla se a vypila ji.
"Coro! Co to děláš?" Cora otevřela další a podala ji Netty.
"Vypij to," řekla. "To je ono. Ten lektvar. Přineseme i Martinovi."
"Coro!"
"Co je, Netty?"
"Tvé vlasy... Jsou najednou takové... Nádherné! Mají sytější odstín! A tvé tváře... jsou bledší."
"Asi to působí."
Netty se taky napila. Potom nabraly lektvar a vyšly ven. Podaly lahvičky Martinovi a Netty trochu odběhla. Začala se měnit v hybrida. Ale najednou se změnila v netopýra, malinkého netopýra. Sedla si Coře na rameno. Potom odletěla a změnila se v černou vlčici. Nechala se pohladit od Cory, a pak se změnila zpět do lidské podoby.
"Dokážu to ovládat! Díky!"
"Není zač, Netty," řekl Martin. "Tak, vracíme se zpět do mého úkrytu."
"Martine, prosím. Nech nás být," žadonila Cora.
"Nebojte, nebudete vězni. Budete mí hosté. Pojďte!" Cora se rozzářila. Vynesla ještě pár lahviček z jeskyně a pak jeskyně zmizela. Netty, Martin a Cora se vydali do úkrytu. Vevnitř čekala jedna dívka s chlapcem, upírem.
"Ahoj Abbey, promiň, že jsem se zdržel. Mám ale ten největší poklad pro nemrtvé. Zdravím, Maxi," pozdravil. Max byl upír, kamarád Abbey. Abbey byla Martinova sestra.
"Martine... Kdo to je?" zeptala se Abbey.
"Tohle jsou Netty a Cora. Netty je hybridka, která se napila lektvaru. Stejně jako upírka Cora," ukázal na Coru. Netty hned pozdravila Maxe a Abbey. Cora byla trochu zdrženlivější. Přeci jenom byli u ní dva lovci monster. Ozbrojení. Potom se ale seznámila s Maxem a bylo jí líp. Ve společnosti upíra. Moc dlouho se u nich ale nezdržely. Cora a Netty za soumraku vyrazily do lesa. Rozeběhly se, a najednou uslyšely vytí a řev. Souboj mezi upíry a vlkodlaky.
"Jdeme do toho, Coro?"
"Já nevím. Nevím, kdo je temný a kdo světlý. Půjdeme za Martinem a Abbey?"
"Já se tam nevrátím."
"Já ano, Netty. Nechci zbytečně zabíjet dobré." A utekla. Netty se rozeběhla za ní. Přiběhli k Martinovi. Seděl s Abbey a Maxem venku. Cora jim vše vylíčila.
"Jdeme, Abbey. Připrav zbraně," rozkázal Martin. Abbey přinesla batohy se zbraněmi. Netty se proměnila v netopýro-vlčici, a Abbey s Martinem na ni nasedli. Max a Cora běželi vedle sebe. Netty se rozeběhla s Abbey a Martinem na hřbetě a zmizela Coře a Maxovi z dohledu. Upíři brzy přiběhli, lovci s Netty už bojovali. Netty trhala jednoho vlkodlaka za druhým, Abbey skolila jednoho vlkodlaka a Martin zápasil s dalším vlkodlakem. Najednou spadl na zem. Vlkodlak se ho chystal zakousnout, ale Cora přiběhla a chytila vlkodlaka za krk. Vlkodlak zakňučel. Cora vytasila tesáky, oči jí zrudly. Zakousla se do vlkodlaka, ale nepila. Jen kousala. Vlkodlak řval. Potom Cora vlkodlaka odhodila a Abbey ho dorazila.
"Kryju ti záda," řekla Cora Martinovi a zvedla ho ze země. Boj skončil. Zbylí vlkodlaci se rozeběhli na všechny strany. Upíři vítězili. Cora si všimla mezi upíry jednoho mladého, černovlasého. Měl modré oči. Stejně jako další upírka. Asi jeho sestra. Jinou barvu očí než je žlutorudá mají jen narození upíři.
"Tak se mějte," řekl Martin. "Snad se brzy uvidíme."
"Ahoj," řekla Abbey.
"Mějte se," řekly sborově Netty a Cora.
Cora spolu s Netty vyrazila na západ. Vylezly na strom a povídaly si. Byly na špičce stromu. Strom byl jakýsi uschlý. Najednou Cora něco ucítila. Netty si toho taky všimla. Něco se pálí. Vyměnily si vyděšené pohledy a podívaly se pod sebe. Strom dole hořel. Někdo ho zapálil. Obě seskočily. Byli tam dva lidé. Vlkodlaci. Cora a Netty se s nimi začaly rvát. Vlkodlaci ale stále přicházeli, bylo jich čím dál víc. Obě se vyděsily. Co se s nimi stane? Najednou jeden vlkodlak padl. V zádech měl šíp. Tenhle šíp Netty i Cora někde viděly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama